Seznam programov

TV spored HTV 3

30. junij 2024 - 6. julij 2024

    • U emisiji pogledajte cijeli studijski session sastava Kralježak koji su u siječnju ove godine snimali za televizijsku emisiju Svijet jazza. Ako je povezivanje glazbenika različitih generacija, žanrovskog zaleđa, pa i profesionalnog statusa ključ razvoja neke glazbene scene, sastav Kralježak pravi je primjer pokretača novog zagrebačkog jazza. Iako njegov predvodnik nije profesionalni glazbenik, fizičar Domagoj Leljak zbog svoje je iznimne suptilne muzikalnosti i studioznosti prihvaćen među svojim suputnicima profesionalcima kao ravnopravan. Njemu se pridružio fenomenalni bubnjar Kruno Levačić u ulozi neformalnog mentora. Trenutačnu postavu još čine Žiga Golob na kontrabasu, Mario Bočić na tenor saksofonu i Nikola Vuković na trubi. U rasponu od iskusnih do sasvim mladih glazbenika, petorica članova Kralješka pronalaze zajednički teren, prostor za susret i podršku - ukratko, za ono što je stup, odnosno kičma onoga što zovemo scenom.
    • Under the tree / undir trÉnu, 2017
    • Crna komedija. Konrad i Eybjorg žale se susjedima Ingi i Baldvinu da im njihovo drvo baca sjenu na stražnje dvorište. To izazove zavadu koja nekontrolirano eskalira i vodi do tragikomičnog svršetka... Film je osvojio nagrade i nominacije na međunarodnim festivalima: nagradu za najboljeg redatelja u žanru komedije na Austin Fantastic Festu 2017.: Hafsteinn Gunnar Sigurðsonn; nominacija za najbolji film u sklopu programa Horizonti na filmskom festivalu u Veneciji 2017.: Hafsteinn Gunnar Sigurðsonn itd.
    • Igrajo: Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson, Režija: Hafsteinn Gunnar Sigurðsonn
    • Razdoblje od 1961. do 1973. u zagrebačkom je kulturnom životu posebno intenzivno i zanimljivo. U tom je desetljeću Zagreb međunarodno središte gdje se održavaju svjetski relevantne izložbe te nastaje jednako takva umjetnost. Upravo je u Zagrebu 1961. osnovan međunarodni umjetnički pokret Nove tendencije, a imena koja su tada posjećivala Zagreb i sudjelovala u pokretu Novih tendencija danas su renomirani umjetnici i teoretičari. Pola stoljeća kasnije, u jednom od najvećih svjetskih središta za umjetnosti i nove medije, ZKM u Karlsruheu, održava se retrospektiva Novih tendencija. Tom se prilikom sastaju protagonisti toga pokreta i prisjećaju svojih radova i atmosfere u kojoj su stvarali. Jedan od glavnih sudionika Novih tendencija je hrvatski umjetnik Ivan Picelj (1924. - 2011.), pa je ovaj film ujedno prilika za podsjećanje na dio opusa ovog velikog stvaraoca.
    • Svjetski dan opere 25. listopada proglasila je udruga opernih kuća Opera Europa i pozvala sve svoje članice da ga dostojno obilježe. HNK u Zagrebu toga je dana priredio javnu generalnu probu za novu produkciju opere Rigoletto Giuseppea Verdija, prvu opernu premijeru u novoj sezoni kazališta. Vidjet ćemo ulomke raskošne produkcije koja oživljava djelo kako su ga i zamislili skladatelj i njegovi libretisti, u povijesnom izdanju, kako je to osmislio talijanski redatelj Pier Francesco Maestrini. Njega je na prvi zagrebački angažman pozvao njegov dugogodišnji suradnik na opernim predstavama diljem svijeta, počasni šef dirigent Zagrebačke opere, također Talijan Pier Giorgio Morandi. Podjela je raspoređena na najbolje kućne snage, poput baritona Ljubomira Puškarića u naslovnoj ulozi dvorske lude ili nacionalnog prvaka Luciana Batinića u liku ubojice Sparafucilea i gostiju iz inozemstva kao što su brazilski tenor Attala Ayan kao Vojvoda od Mantove ili pak ruska sopranistica Irina Dubrovskaya kao nježna, a opet izražajna Gilda. Ta će nam predstava dugo ostati u sjećanju, a da ono ostane što dulje živo, barem malo će pomoći ova emisija, naša tjedna doza Svijeta klasike. Producentica: Magdalena Bugarin Urednica: Jana Haluza
    • Osim što mu je priskrbilo novi život među širom, osobito mlađom publikom, miješanje jazza sa suvremenim pop žanrovima također je proizvelo novu pjesmaricu, moderne standarde, a s njima i osvježavanje tradicije na koju se jazz poziva. Na neki način, noviji pop - osobito afroamerički - time je potvrdio muzički dignitet koji su jazz kompozitori nekoć tražili u odnosu na tadašnju "ozbiljnu" glazbu, pa tako autori kao što su Stevie Wonder, Erykah Badu, Bill Withers, dobivaju nova čitanja koja idu onkraj onoga što se danas - pomalo pogrdno - naziva tribute muzikom. Jedan od autora koji zaslužuje da ga se u tom ključu nanovo čita je Roy Ayers, vibrafonist, pjevač i kompozitor koji djeluje na razmeđu jazza, funka i soula. Štoviše, govorimo li o pretečama današnjeg žanrovski izmiješanog jazza, Ayers se nameće kao jedan od ključnih. Naime, jedna od neslužbenih titula koja mu se pridaje je "kum neosoula" kao jedne od žanrovskih zdjela u kojima se jazz miješa s urbanom afroameričkom muzikom. Ayersov žanrovski kolaž pokazao se poticajnim i za naše jazz-muzičare, pa je tako na inicijativu organizatora Antonija Žuže i gitarista Davora Doležala pokrenut Homage Collective, koji je u zagrebačkom Petom kupeu početkom siječnja održao glazbenu večer posvećenu Ayersu, uz sudjelovanje nekih od naših najzapaženijih instrumentalista i vokalista. Ssuradnici: Davor Hrvoj, Lujo Parežanin
    • Jedan od najvećih, ili ipak, najveći naš stari majstor stripa, Andrija Maurović. Genijalni strip-crtač za kojega smo skloni vjerovati da je obrađen, proučen, razvrstan i pažljivo spremljen u škrinju nacionalnog blaga. U svojoj novoj knjizi Maurović: od Mula do Mula, novinar, publicist i filmski kritičar Veljko Krulčić otkrit će zaboravljene ili sasvim nepoznate ulomke Maurovićeva stvaralaštva - portrete vladara, naslovnice knjiga, filmske plakate i razglednice.
    • U emisiji razgovaramo o nedavno održanoj konferenciji o Augustu Cesarcu, revolucionaru, komunistu i književniku. Pod nazivom Argumenti za revoluciju, što je također i naslov pomalo zaboravljene, ali briljantne biografije Cesarca autorice Zorice Stipetić, u sklopu Subversive festivala prisjetili smo se zašto ovog književnika i njegovo vrijeme ne bismo trebali zaboraviti. Napuštanje klasičnog pripovijedanja, kolažiranje, isječci iz novina, dokumentarno i fiktivno, roman toka svijesti pretvoren u roman savjesti, potraga za izgubljenom istinom, suživotom i oprostom. No ponajviše jezična magija, amalgam literarnog standarda, istarske čakavice, istrovenetskog, talijanskog i purgerskog. Njegovu poeziju možete čitati ali i slušati jer surađivao je s autorima poput Francija Blaškovića i Tamare Obrovac. Sve nabrojeno i još mnogo toga zaštitni je znak književnosti našeg današnjeg gosta Milana Rakovca.
    • All about animals 2
    • Matilda je dugonoga mlada ženka losa. Rodila se u šumovitim predjelima Sjeverne Amerike. Njezin je život od samog početka težak. Suočit će se s vukovima, a mora naučiti i sve o životu jednog losa koji rado jede grančice i obožava vodu. Matilda odrastajući brzo uči, ali zimu će dočekati sama i čekaju je veliki izazovi.
    • All about animals 2
    • Upoznajte Orinoca, pustolovnog mladunca bukoča (orla ribiča), koji još živi u gnijezdu i skuplja snagu za svoju prvu veliku migraciju. Krenuvši iz Kanade, Orinoco će se tijekom svog putovanja na jug Afrike suočiti s olujnim nevremenom, a putem će se i izgubiti te gotovo uginuti od gladi. Međutim, hoće li ga njegove lovačke sposobnosti i snažna građa dovesti do Kolumbije - raja punog riba?
    • U Juhuhuu zajedno istražujemo i otkrivamo svijet oko nas, učimo o sebi i drugima. Učimo u igri, u pjesmama i pričama. Sve to s puno smijeha, jer učenje je najzabavnija stvar na svijetu. Juhuhu svako jutro, svaki dan od 6.30 do 13 sati.
    • „Tik Tak“ je serija namijenjena vrlo maloj djeci koja im pomaže da upoznaju svijet oko sebe. Eklektična po naravi, serija se bavi univerzalnim temama i potiče kognitivni razvoj djece na jednostavan i ležeran način kroz niz slikovnih prikaza bez popratne naracije ili teksta, glazbu i igru. Naglasak je na bojama, oblicima i životinjama te pripadajućem kontekstu.
    • Animirana serija za djecu od dvije do četiri godine o različitim životnim situacijama, svaku priču prate glazbeni brojevi.
    • Animirana serija za djecu od dvije do četiri godine o različitim životnim situacijama, svaku priču prate glazbeni brojevi.
    • Animirani glazbeni spot koji se emitira u sklopu emisije JUHUHU.
    • VOZILA HITNIH SLUŽBI U Jojinu domu dogodila se pljačka! Netko mu je ukrao djedov dar - sat na lančiću! Zbog toga je u pomoć pozvao policiju. Policajac Mirko brzo je dojurio svojim automobilom, pažljivo sve istražio, pa otkrio kako je "kradljivac" mačka Maza... A onda su se događaji nizali jedan za drugim, a na farmu sa svojim automobilima stigli i vatrogasac Vinko i lječnik Dinko... Ali su na kraju svi problemi riješeni. A svi smo naučili i ponovili brojeve hitnih službi koje nam pomažu kad je najpotrebnije. Ekipa: producentica: Blanka Barlović kostimografkinja: Jasna Zvonković dramaturginja: Ivana Gudelj scenarist, autor pjesama i animacija: Bojan Jambrošić tehničko snimateljska ekipa: Nenad Suvačarov, Demir Drenovački, Boris Bačić glazbeni producent: Jan Cvetković montažeri: Igor Roksandić, Nina Koletić, Matija Ivće, Tomislav Rataj, Tomislav Mihajlov majstor tona: Robert Vladimir Stanić redateljica: Ivana Radovčić urednica: Silva Skender
    • U Pikvikićima pratimo četiri dražesne životinje, ježicu Piku, rakuna Aksija, vodenog konja Tibora i mačku Riđu dok dragim stanovnicima Pikvika dostavljaju čarobne pakete ispunjene ljubavlju. Svakoga dana stiže novi paket s iznenađenjem. Tim nailazi na velike brzace, olujno nebo ili maglovitu šumu, ali, kad rade zajedno, uvijek obave dostavu! Serija je puna velikih pustolovina, luckastih vragolija i toplog šarma koji će zabaviti predškolce istovremeno ističući važnost zajednice, odgovornosti i timskog rada.
    • U dvadeset dvominutnih epizoda serije čekaju vas do sada neviđene zgode i postolovine: kako oprati šape svome psiću, kako ga nahraniti, kako staviti rublje na sušenje i pobijediti kvačice, izvaditi suđe iz perilice, pripremiti sok od naranče, pomesti kuću, posaditi biljke u vrtu ili se sam samcat spakirati za izlet. Provedite jutro u društvu dvogodišnjaka! Seriju pripremili: Dario Hacek, Valentina Mavretić, Srđan Gulić Producentica: Marinela Brala Urednice: Sanja Nakić, Tanja Kirhmajer
    • Bluey je dražesna i neumorna mala šestogodišnja kujica australskog govedara koja živi sa svojom mamom, tatom i mlađom sestrom Bingo. Bluey obožava igranje i uvlači svu svoju obitelj i cijelo susjedstvo u svoj svijet zabave i igranja.
    • Upoznajte Dagija, velikog i dražesnog psa koji vodi klub predškolaca i potiče djecu da se zabave, budu puna energije i - više od svega - da svašta rade! Svaka epizoda ove šarene i katkad nadrealne animirane serije počinje tako da Dagi dočeka Vjeverice, skupinu malenih znatiželjnika koje u klubu ostave njihovi roditelji. Zatim slijedi smijeh i učenje dok Vjeverice otkrivaju nešto novo o svijetu koji ih okružuje, a Dagi strpljivo pazi na njih.
    • Krceki su mala obitelj: vjeverica, žir, kokos i kikiriki. Žive zajedno u Krcogradu i vole avanture. Zbog svoje znatiželje upadaju u razne nevolje, a kako bi riješili problem izmisle uvijek neki stroj. Stroj ne radi uvijek onako kako su zamislili i nastanu mnoge šaljive i nepredviđene situacije. Autori serije: Denis Alenti, Vjekoslav Živković, Marija Ivšić Urednica: Sanja Nakić
    • Uz animiranu seriju Krceki stiže nam i sedam pjesmica: Hvalisavac, Plačko, Pametnica, Dobrica, Ljutko, Sramežljivko i Hrabrica. Svaka pjesmica pjeva o osobinama jednog lika iz serijala Krceki. Glazba, stihovi, izvedba: David Vurdelja - Baby Dooks Autori serije: Denis Alenti, Vjekoslav Živković, Marija Ivšić Urednica: Sanja Nakić
    • Pocoyo je radoznali mališan odjeven u plavo od glave do pete, sklon šali i sitnim nestašlucima. Serija prati zabavne pustolovine Pocoya i njegovih prijatelja, a svaka se epizoda bavi drugom temom. Veselo društvance kroz igru istražuje svijet i uči nove riječi i pojmove. I usput se dobro zabavlja. Četvrta sezona upoznaje nas s novim likom Ninom i njezinim kućnim ljubimcem robotom Robertom.
    • Serija „Kockice brojalice“ prati avanture simpatičnih likova u obliku drvenih blokova. Broj blokova određuje koji broj nose. Serija pomaže maloj djeci da lakše nauče brojati i rješavati jednostavne matematičke zadatke.
    • "Peppa Praščić" je britanska animirana TV serija namijenjena djeci predškolskog uzrasta. Ova dugovječna serija za djecu prati zgode i nezgode Peppe i njezinih prijatelja, njezinog brata Georga, njihovih roditelja i drugih životinjskih obitelji koje žive u njihovom gradu.
    • Keksomlat i Gongo zaprime narudžbu svog prijatelja Amana, koji ih nazove i zamoli da mu pripreme voćne smoothieje za njegove prijatelje. Kad krenu vaditi sastojke potrebne za pripremu smoothieja, Keksomlat i Gongo shvate da nemaju mlijeka. Gongo objašnjava da mogu jednostavno otići na mliječnu farmu i ondje ga nabaviti.
    • Šašavi Hotel je britansko-američko-kanadska serija snimljena za CBeebies (BBC-jev program za predškolsku dob). Nakon dogodovština u Ulici Sezam, Elmo i Keksomlat sele se u Englesku pomoći Elmovoj teti i tetku voditi hotel "s pola zvjezdice", čije osoblje posebno dobro zna rješavati probleme. Hotel vode članovi obitelji Šašava-Frka uz pomoć Elma i Keksomlata, koji su napustili Ulicu Sezam da bi pomogli rješavati probleme s kojima se suočavaju gosti Šašavog hotela.
    • Zapjevajte i zaplešite uz novu pjesmicu Palačinke. Vesela obitelj psića i jedan šašavi kuhar uživaju u pripremi slatkih i slanih palačinki. I odlično se zabavljaju. Glazba i stihovi: Srđan Gulić Gul Pjevaju: Monika Jäger, Bernard Jäger, Srđan Gulić Animacija, režija, scenarij: Vjekoslav Živković
    • U središtu ove dječje serije je mlada ptica tupik, ptica gnjezdarica koja obitava sjever Atlantskog oceana. Naziva se još i morski papagaj. Pratimo avanture mlade tupik ptice Oone i njezina malog brata Babe, koji brzo gubi pažnju i može biti ponekad smotan. Oona, Baba, njihovi mama i tata i prijatelji žive na predivnom i divljem irskom otoku.
    • Akcijska geografska pustolovina vodi predškolce po cijelome svijetu. Serija opisuje pustolovine četvero srčanih svjetskih junaka, Xuli, Kyana, Larsa i Foza, koji putuju po svijetu sa svojim prijateljem i učiteljem Superogom, jednorogom koji voli disko plesove. Zajedno spašavaju najvrednije svjetske znamenitosti od zločestih djela svoga vječnoga neprijatelja Velezloćka Blatka.
    • Topsy i Tim živa je akcijska drama dječjeg televizijskog kanala CBeebies koju donose dobitnici nagrade BAFTA, autori produkcijske kuće Darrall Macqueen. Serija prati svakidašnje pustolovine veselih blizanaca.
    • Holly, mlada vilinska princeza, još uvijek uči letjeti, a njezine čarolije ne ispadnu uvijek kako je zamišljeno. Njezin najbolji prijatelj, vilenjak Ben, nema krila i ne može izvoditi čarolije. No vilenjaci su poznati po tome što znaju izrađivati razne stvari, pogotovo igračke. Oni žive u Malom Kraljevstvu - sićušnoj zemlji u kojoj cvijeće i trava nadvisuju i najviše tornjeve.
    • Jedan od najvažnijh dana u godini, naš rođendan, ima i svoje pjesmice. Ovo je jedna od rođendanskih pjesama koje su prihvatile tisuće djece u Hrvatskoj.
    • Radnja serije, čiji je autor Craig Bartlett, smještena je u osebujni i realistični prapovijesni svijet s prašumama, močvarama, aktivnim vulkanima i oceanima. "Vlak dinosaura" svaki će dan pomagati djeci da primijene znanstveni način razmišljanja budući da će ona otkrivati nove vrste dinosaura, uspoređivati dinosaure s današnjim životinjama i prigrliti paleontologiju i prirodne znanosti.
    • Animirani glazbeni spot koji se emitira u sklopu emisije JUHUHU.
    • Bluey je dražesna i neumorna mala šestogodišnja kujica australskog govedara koja živi sa svojom mamom, tatom i mlađom sestrom Bingo. Bluey obožava igranje i uvlači svu svoju obitelj i cijelo susjedstvo u svoj svijet zabave i igranja.
    • Upoznajte Dagija, velikog i dražesnog psa koji vodi klub predškolaca i potiče djecu da se zabave, budu puna energije i - više od svega - da svašta rade! Svaka epizoda ove šarene i katkad nadrealne animirane serije počinje tako da Dagi dočeka Vjeverice, skupinu malenih znatiželjnika koje u klubu ostave njihovi roditelji. Zatim slijedi smijeh i učenje dok Vjeverice otkrivaju nešto novo o svijetu koji ih okružuje, a Dagi strpljivo pazi na njih.
    • Krceki su mala obitelj: vjeverica, žir, kokos i kikiriki. Žive zajedno u Krcogradu i vole avanture. Zbog svoje znatiželje upadaju u razne nevolje, a kako bi riješili problem izmisle uvijek neki stroj. Stroj ne radi uvijek onako kako su zamislili i nastanu mnoge šaljive i nepredviđene situacije. Autori serije: Denis Alenti, Vjekoslav Živković, Marija Ivšić Urednica: Sanja Nakić
    • Uz animiranu seriju Krceki stiže nam i sedam pjesmica: Hvalisavac, Plačko, Pametnica, Dobrica, Ljutko, Sramežljivko i Hrabrica. Svaka pjesmica pjeva o osobinama jednog lika iz serijala Krceki. Glazba, stihovi, izvedba: David Vurdelja - Baby Dooks Autori serije: Denis Alenti, Vjekoslav Živković, Marija Ivšić Urednica: Sanja Nakić
    • U dvadeset dvominutnih epizoda serije čekaju vas do sada neviđene zgode i postolovine: kako oprati šape svome psiću, kako ga nahraniti, kako staviti rublje na sušenje i pobijediti kvačice, izvaditi suđe iz perilice, pripremiti sok od naranče, pomesti kuću, posaditi biljke u vrtu ili se sam samcat spakirati za izlet. Provedite jutro u društvu dvogodišnjaka! Seriju pripremili: Dario Hacek, Valentina Mavretić, Srđan Gulić Producentica: Marinela Brala Urednice: Sanja Nakić, Tanja Kirhmajer
    • Serija „Kockice brojalice“ prati avanture simpatičnih likova u obliku drvenih blokova. Broj blokova određuje koji broj nose. Serija pomaže maloj djeci da lakše nauče brojati i rješavati jednostavne matematičke zadatke.
    • U Pikvikićima pratimo četiri dražesne životinje, ježicu Piku, rakuna Aksija, vodenog konja Tibora i mačku Riđu dok dragim stanovnicima Pikvika dostavljaju čarobne pakete ispunjene ljubavlju. Svakoga dana stiže novi paket s iznenađenjem. Tim nailazi na velike brzace, olujno nebo ili maglovitu šumu, ali, kad rade zajedno, uvijek obave dostavu! Serija je puna velikih pustolovina, luckastih vragolija i toplog šarma koji će zabaviti predškolce istovremeno ističući važnost zajednice, odgovornosti i timskog rada.
    • Zapjevajte i zaplešite uz novu pjesmicu Palačinke. Vesela obitelj psića i jedan šašavi kuhar uživaju u pripremi slatkih i slanih palačinki. I odlično se zabavljaju. Glazba i stihovi: Srđan Gulić Gul Pjevaju: Monika Jäger, Bernard Jäger, Srđan Gulić Animacija, režija, scenarij: Vjekoslav Živković
    • Keksomlat i Gongo zaprime narudžbu svog prijatelja Amana, koji ih nazove i zamoli da mu pripreme voćne smoothieje za njegove prijatelje. Kad krenu vaditi sastojke potrebne za pripremu smoothieja, Keksomlat i Gongo shvate da nemaju mlijeka. Gongo objašnjava da mogu jednostavno otići na mliječnu farmu i ondje ga nabaviti.
    • Šašavi Hotel je britansko-američko-kanadska serija snimljena za CBeebies (BBC-jev program za predškolsku dob). Nakon dogodovština u Ulici Sezam, Elmo i Keksomlat sele se u Englesku pomoći Elmovoj teti i tetku voditi hotel "s pola zvjezdice", čije osoblje posebno dobro zna rješavati probleme. Hotel vode članovi obitelji Šašava-Frka uz pomoć Elma i Keksomlata, koji su napustili Ulicu Sezam da bi pomogli rješavati probleme s kojima se suočavaju gosti Šašavog hotela.
    • Upoznajte Roka! On je mali crveni spasilački motocikl stvoren za jurnjavu uz kojeg je uvijek njegova odana Motoekipa: Pero, Osica i Dado. Zajedno se utrkuju sportskom stazom, isprobavaju nove vratolomije i upuštaju se u svaku pustolovinu. Roko živi u Motogradu. To je grad sagrađen po mjeri za motocikle te je njegova usko povezana zajednica uvijek spremna usmjeriti Roka na putu da postane pravi spasilac. Bilo da pomoć dolazi od mame, tate, lokalnog mehaničara Maksima ili policajca Brke, Roko i Motoekipa imaju svu moguću podršku kako bi naučili stajati na vlastitim kotačima.
    • Akcijska geografska pustolovina vodi predškolce po cijelome svijetu. Serija opisuje pustolovine četvero srčanih svjetskih junaka, Xuli, Kyana, Larsa i Foza, koji putuju po svijetu sa svojim prijateljem i učiteljem Superogom, jednorogom koji voli disko plesove. Zajedno spašavaju najvrednije svjetske znamenitosti od zločestih djela svoga vječnoga neprijatelja Velezloćka Blatka.
    • Jedan od najvažnijh dana u godini, naš rođendan, ima i svoje pjesmice. Ovo je jedna od rođendanskih pjesama koje su prihvatile tisuće djece u Hrvatskoj.
    • U dvadeset dvominutnih epizoda serije čekaju vas do sada neviđene zgode i postolovine: kako oprati šape svome psiću, kako ga nahraniti, kako staviti rublje na sušenje i pobijediti kvačice, izvaditi suđe iz perilice, pripremiti sok od naranče, pomesti kuću, posaditi biljke u vrtu ili se sam samcat spakirati za izlet. Provedite jutro u društvu dvogodišnjaka! Seriju pripremili: Dario Hacek, Valentina Mavretić, Srđan Gulić Producentica: Marinela Brala Urednice: Sanja Nakić, Tanja Kirhmajer
    • Pridružite se četirima prijateljima u njihovoj kućici na drvetu u kojoj se igraju, razgovaraju, svađaju, razmišljaju, a onda opet igraju. Starija sestra Liza svaki put izvadi slikovnicu koja oslikava osjećaje djece, a kad je otvori, likovi ožive i ulazimo u priču…
    • Serija ''Mighty Little Bheem'' prati pustolovine malenog Bheema koji upoznaje vlastitu snagu tijekom zabavnih pustolovina u Dholakpuru. Taj vrlo inteligentni i kreativni mališan, nevinog srca punog ljubavi, često se nađe u nevolji, ali problemi nikad nisu tako veliki da ih Mighty Little Bheem ne bi mogao riješiti
    • Animirana serija za djecu od dvije do četiri godine o različitim životnim situacijama, svaku priču prate glazbeni brojevi.
    • Animirana serija za djecu od dvije do četiri godine o različitim životnim situacijama, svaku priču prate glazbeni brojevi.
    • Animirani glazbeni spot koji se emitira u sklopu emisije JUHUHU.
    • Zašto je žvakaća guma ljepljiva? Imaju li kukci kosti? Ako živiš na Sjevernom polu, kako znaš je li noć? Naša voditeljica, devetogodišnja Zoey Siewert, ne zaustavlja se dok ne dozna odgovore. Serija "Istraži svijet" je dinamičan obrazovni program, znanstveno utemeljen, s mnogo pjesama, skečeva, sjajnih stručnjaka i stvarne djece koja izvode pokuse. Nijedno pitanje nije previše čudno za istraživanje - Zoey je spremna na sve!
    • Zadivljujuća prerada omiljenih knjiga Jill Murphy o Mildred Hubble. Sad se Mildred vratila u Cackle i bolja je vještica nego prije.
  • 13:03 Juhuhu +
    • U Juhuhuu zajedno istražujemo i otkrivamo svijet oko nas, učimo o sebi i drugima. Učimo u igri, u pjesmama i pričama. Sve to s puno smijeha, jer učenje je najzabavnija stvar na svijetu. Juhuhu svako jutro, svaki dan od 6.30 do 13 sati.
    • All about animals 2
    • Matilda je dugonoga mlada ženka losa. Rodila se u šumovitim predjelima Sjeverne Amerike. Njezin je život od samog početka težak. Suočit će se s vukovima, a mora naučiti i sve o životu jednog losa koji rado jede grančice i obožava vodu. Matilda odrastajući brzo uči, ali zimu će dočekati sama i čekaju je veliki izazovi.
    • All about animals 2
    • Upoznajte Orinoca, pustolovnog mladunca bukoča (orla ribiča), koji još živi u gnijezdu i skuplja snagu za svoju prvu veliku migraciju. Krenuvši iz Kanade, Orinoco će se tijekom svog putovanja na jug Afrike suočiti s olujnim nevremenom, a putem će se i izgubiti te gotovo uginuti od gladi. Međutim, hoće li ga njegove lovačke sposobnosti i snažna građa dovesti do Kolumbije - raja punog riba?
    • Ali baba et les quarante voleurs, 1954
    • Pustolovni spektakl. Arapin Ali Baba (Fernandel) je sluga mjesnog bogataša Cassima (H. Vilbert), kojeg njegov gospodar pošalje na tržnicu kako bi mu kupio jednu ili dvije nove supruge. Ali Baba pritom izabere lijepu Morgianu (S. Gamal) koju mu proda njezin lukavi otac (E. Delmont). Ugledavši svoju novu suprugu Cassim se oduševi, ali je Morgiane sve samo ne sretna u Cassimovom društvu. Stoga je Ali Baba nastoji razveseliti pri čemu se i sam zaljubi u nju svjestan da nikad neće biti toliko bogat da se može oženiti ljepoticom poput Morgiane. No, jednoga dana domišljati sluga završi u karavani Abdelovih (D. Borsche) hajduka koji u špilji izvan grada skrivaju neprocjenjivo blago... Jedan od najvećih francuskih komičara i glumaca svih vremena Fernandel (1903.-1971.), koji se na velikom ekranu proslavio serijalom filmova o svećeniku Don Camillu, nastupio je 1954. u "Ali Baba et les quarante voleurs" redatelja J. Beckera (Rendez-vous de juillet, Le Trou). Becker, učenik Jeana Renoira, u ovom se filmu predstavio kao izvrstan poznavatelj žanra spektakla koji je upravo tijekom 50-ih bio na vrhuncu, dakako, s druge strane Atlantika. No, i Beckerova je vizija glasovite priče o Ali Babi iz zbirke "Tisuću i jedna noć" vizualno usporediva s najboljim predstavnicima ovog produkcijski iznimno zahtjevnog žanra. Osim toga Fernandelov je nastup u ulozi snalažljivog i dobrodušnog Ali Babe maestralan, pa je film iz barem dva razloga, onog produkcijskog i onog glumačkog, iznadprosječan. Vjerno prenošenje izvorne priče na film, zatim zadivljujući pejzaži i kamera Roberta Lefebvrea, impresivne masovne scene, te solidne epizode Fernandelovih kolega, sunarodnjaka Henrija Vilberta (Le Bon Dieu sans confession) i njemačkog glumca Dietera Borschea (Sündige Grenze) dodatne su odlike Beckerova filma u kojem će zbog pustolovnog duha i šarmantnih glumačkih izvedbi ponajprije uživati mlađi gledatelji. Film je sjajna prilika da se upravo mlađa publika upozna s glasovitim francuskim komičarom. Besprijekoran produkcijski dizajn i vrlo raspoloženi glumci pridonose da se Beckerov rad doživi kao simpatičan filmski eskapizam i solidno podsjećanje na znamenitu zbirku "Tisuću i jedna noć".
    • Igrajo: Fernandel, Dieter Borsche, Edmond Ardisson, José Casa, Manuel Gary, Julien Maffre, Léopoldo Frances, Gaston Orbal, Abdelbak Chraibi, Mohamed Gabsi, Edouard Delmont, Henri Vilbert, Samia Gamal, Režija: Jacques Becker
    • Suvremena zgrada Hrvatske radiotelevizije desetljećima je bila san djelatnika koji su svakodnevno svladavali prepreke rada na gotovo 25 lokacija po čitavome gradu. Ideja o izgradnji nove zgrade na Trnju iskristalizirala se početkom 1960-ih kada je održan i arhitektonski natječaj. Sljedećih trideset godina, s mijenama gospodarskih i političkih prilika ali i same tehnologije proizvodnje televizijskog i radijskog programa, mijenjale su se i koncepcije zgrade, građevinski program, projektanti, izvođači... O realizaciji ove ni danas u cijelosti ostvarene ideje, čije su dvije važne etape zaključene 1989. prvim emitiranjem s Prisavlja a zatim 2005. otvorenjem dvaju tada najsuvremenijih televizijskih studija, govore arhitekti i urbanisti, sudionici pothvata - Branko Kincl, Andrija Mutnjaković, Dražen Juračić, Zoran Gliha i Nenad Bach.
    • Kada je Ana Hušman nedavno pronašla bakina pisma iz djetinjstva, odlučila je snimiti film o snažnim, ali usamljenim ženama koje su u tišini Like težak život nosile same, na vlastitim plećima. Film "Radije bih bila kamen" premijerno je prikazan na međunarodnom filmskom festivalu u Rotterdamu na kojem je osvojio nominaciju za ovogodišnju nagradu Europske filmske akademije. S ovom svestranom vizualnom umjetnicom i redateljicom osim o posljednjem filmu razgovaramo i o Biblioteci 0 Općenito koju je pokrenula s Ivanom Meštrov, Anom Labudović, Markom Tadićem, Dubravkom Sekulić i Nikolom Bojićem.
    • Njemačkoj književnici Jenny Erpenbeck već godinama najavljuju da će dobiti Nobelovu nagradu, još ju nije dobila ali je zato sada za roman "Kairos", zajedno s prevoditeljem Michaelom Hofmannom koji ga je preveo na engleski jezik osvojila Međunarodnu nagradu Booker. Jenny Erpenbeck mi smo upoznali prije nekoliko godina i na Sajmu knjiga u Puli, razgovarali o romanima "Večer svih dana" koji je na hrvatski prevela Romana Perečinec i "Nepravilni glagoli" u prijevodu Andija Jelčića. Poslije intervjua s autoricom razgovaramo o romanu "Kairos" koji je prevela Ana Nemec. Slijedi razgovor o zbirci priča vinkovačko županjske spisateljice Tene Lončarević čije priče pokazuju snažnu sklonost ka društvenim, pa i povijesno osjetljivim temama, onima o kojima se oportunistički šuti. Priče su smještene u istočnu Slavoniju, ponegdje je njihova zavičajnost naglašena i lokalnim idiomom a tu su i te stare trošne kuće koje bi trebalo srušiti kako bi se otvorio prostor za nove kuće, za nove perspektive.
    • U povodu otvorenja 48. Samoborske glazbene jeseni razgovaramo s protagonistima njezina prvog koncerta. To su u prvom redu solisti, dosadašnji pobjednici festivalu pridruženog natjecanja "Ferdo Livadić", violinistica Katarina Kutnar i tenor Filip Filipović, a onda i dirigent večeri, vezan uz jedno drugo natjecanje izvan Samobora (7. Međunarodno natjecanje mladih dirigenata Matačić na kojemu je u Zagrebu pobijedio 2019.), njemački maestro Valentin Egel.
    • Kako je Astor Piazzolla od klasičnog argentinskog tanga napravio tango nuevo, tako je i Richard Galliano oblikovao nouveau mussette i prihvativši se improvizacije duboko zakoračio u džez. Francuski harmonikaš Richard Galliano, danas najpopularniji majstor ovog instrumenta, kojem je Piazzolla bio i veliki uzor i učitelj, nastavlja ondje gdje je Piazzolla stao. Galliano iza sebe ima stotine koncerata i albuma koji bilježe njegovu suradnju s najvećim svjetskim džezistima, od tradiciji sklonog Wyntona Marsalisa do avangardnog Charlieja Hadena, a čest je i rado viđen gost po svjetskim džez-festivalima. Kada je u ožujku 2018. došao u Zagreb i u KD Vatroslava Lisinskog održao večer pretežito obrada klasičnih baroknih evergrina, i to s Komornim gudačkim orkestrom Slovenske filharmonije, program je počeo i završio vlastitim skladbama, predivnim složencima francuskog mussettea, odjeka Astora Piazzolle i džezističkih proigravanja koja ga drže, rekli bismo, visoko na svjetskome harmonikaškom tronu. O specifičnostima harmonike kao instrumenta u džezu razgovarali smo s Elvisom Stanićem, Dubravkom Majnarićem, Željkom Žarakom i ravnateljem glazbene škole Zlatko Baloković prof. Marjanom Krajnom. Suradnici: Davor Hrvoj i Saša Drach
    • Art stories: monuments of legend / l'ĺme des monuments / monumente mit seele
    • Katedrala u Metzu, kapela Notre-Dame-du-Haut u Ronchampu, bazilika svete Marije Magdalene u Vézelayju. Prirodna svjetlost jedan je od najvažnijih elemenata u arhitekturi. Ona oblikuje površine, stvara kontraste, vuče pogled prema prostoru. U sakralnoj arhitekturi svjetlost ima i simboličnu ulogu i dopušta nam susret sa svetim. Tri objekta poslužit će nam kao primjeri koji će to savršeno ilustrirati: romanička bazilika u Vézelayju, gotičko remek-djelo katedrala u Metzu i kapela Notre-Dame-du-Haut u Ronchampu, ostvarenje arhitekta Le Corbusiera. Svaki graditelj, svaki arhitekt, svaki umjetnik koristio se ovim neuhvatljivim elementom na svoj način. U svakom razdoblju ta igra svjetlosti otkriva nam odnos između čovjeka i božanskog.
    • Pogledajte koncert s otvorenja 35. Međunarodnog festivala Imago Sloveniae i Ljeta u Starom gradu u Ljubljani, održan 15. lipnja 2023. godine. Nastupili su izvrsni solisti Opere Slovenskog narodnog gledališča Maribor: Rebeka Lokar, sopran, Andreja Zakonjšek Krt, sopran, Martin Sušnik, tenor, te Jaki Jurgec, bariton, uz matični Simfonijski orkestar pod dirigentskim vodstvom umjetničkog ravnatelja Simona Krečiča. Njima se pridružila specijalna gošća i talentirana harfistica, desetogodišnja Evelin Greblo. Koncertom su se obilježile dvije obljetnice: 50. godišnjica smrti slovenskog skladatelja Lucijana Marije Škerjanca i 150. godišnjica rođenja ruskog skladatelja Sergeja Rahmanjinova. Produkcija: RTV Slovenija Režija: Aljaž Bastič
    • Slikar Eugen Feller početkom 1960-ih radi "Malampije", monokromna platna reljefnih površina, te se afirmira kao jedan od najradikalnijih predstavnika enformela. Po lišenosti predmetnog sadržaja i upotrebi neslikarskih materijala i tehnika srodan je autorima okupljenima oko grupe Gorgona. Premda su danas upravo ti radovi dobili gotovo mitsku auru na suvremenoj likovnoj sceni, on sam o svom stvaranju kao i bogatoj obiteljskoj priči govori s ironijom i sjetom.
    • S petnaest godina obukao je ratnu uniformu, sa šesnaest naučio što je strah, sa sedamnaest bio u zarobljeničkom logoru, s osamnaest radio na crnom tržištu. Prošao je put od nacističke mladeži do njemačke ljevice i Nobelove nagrade. Život i djelo jednog od najintrigantnijih njemačkih pisaca, Güntera Grassa, približit će nam germanist Svjetlan Lacko Vidulić.
    • Bangladesh: sunken coutry / ou le pays englouti
    • Do 2050. godine 30% površine Bangladeša bit će pod vodom. Svaki treći stanovnik, odnosno 60 milijuna ljudi, živi u strahu od poplava. Nijedna zemlja na svijetu nije toliko ugrožena podizanjem razine mora. Glavni krivac je globalno zatopljenje. Na jugu zemlje, u delti Gangesa, morska voda prodire u kopno i utječe na cijelo gospodarstvo regije. Mnogi poljoprivrednici morali su se pomiriti s time da njihova rižišta postaju farme za uzgoj račića, ali taj posao nije jednako isplativ. Divovske rijeke prijete i unutrašnjosti Bangladeša. Led s Himalaje se topi, a velike monsunske kiše otežavaju protok obimne riječne vode prema moru. Nasipi i obale popuštaju. Svake godine desetke tisuća domova odnesu bujicama. Zbog sve češćih prirodnih katastrofa glavni grad Daka suočava se s velikim priljevom klimatskih izbjeglica. Izgubili su sve i traže povremene poslove u Daki kako bi preživjeli. Tako Korban Ali sada vozi rikšu. Težak je to posao, a mizerno plaćen. 12 sati dnevno, 7 dana u tjednu, okreće pedale svoje rikše u nadi da će djeci omogućiti bolji život. Svake godine u nabujalim vodama utopi se gotovo 15.000 djece. Plivanje se ne uči u školi te nekoliko nevladinih organizacija improvizira bazene u jezerima u ugroženim područjima kako bi djeca naučila plivati. Sohag je učitelj plivanja. On i kolege nadaju se da će tako spasiti stotine života jer utapanje je glavni uzrok smrtnosti djece u zemlji, ako izostavimo bolesti. Bangladeš se mora boriti protiv još jedne pošasti, a to je veliko onečišćenje zemlje. Ono je uglavnom uzrokovano tekstilnom industrijom koja zapošljava četiri milijuna ljudi. Katastrofa je to za okoliš. Svaki dan tone otrovnog otpada ispuštaju se u prirodu. Pogoni za pročišćavanje otpadnih voda prazne svoje spremnike pune kancerogenih kemikalija izravno u rijeke. Međutim, ova uspješna industrija, tako štetna za zdravlje i okoliš, omogućuje i procvat gospodarstva u Bangladešu. Računa se da bi od 2024. godine Bangladeš mogao otići s popisa najsiromašnijih zemalja. Nova srednja i viša klasa žele promijeniti poduzetništvo. Nastaju prve uzorne tvrtke. Jahirul se školovao u Australiji. Kao direktor brodorezališta uložio je 10 milijuna eura kako bi reciklirao opasni otpad poput azbesta, baterija i motornih ulja.
    • Drama. Prije 20 godina Vesna se s djecom preselila u Zagreb bježeći od događaja koji su im gotovo uništili živote. Međutim, nakon jednog neočekivanog poziva na površinu će isplivati tajna koju je kroz sve te godine nastojala skriti... Film Zrinka Ogreste snimljen je 2016. godine, a svjetsku premijeru imao je na 66. Berlinskom filmskom festivalu gdje je osvojio posebno priznanje žirija Europa Cinemas Label, poslije čega je dobio još niz nagrada na domaćim i međunarodnim festivalima, uključujući i osam Zlatnih arena (među ostalima za najbolji film i režiju) na Festivalu igranog filma u Puli.
    • Igrajo: Ksenija Marinković, Lazar Ristovski, Tihana Lazović, Robert Budak, Toni Šestan, Tena Jeić Gajski, Vinko Kraljević i dr., Režija: Zrinko Ogresta
    • O obrazovanju govore: mlada Splićanka koja je završila dva fakulteta i otkrila kako u životu voli paralelno raditi više stvari, mladić koji je u životu radio svašta - završio drvodjelnu školu, bio profesionalni vozač, radio na benzinskoj pumpi, dostavljao pizze - a na kraju završio u gospel glazbi, dok nam je iz Kine došao mladić koji nakon završene povijesti umjetnosti i sociologije shvaća da mu nije dosta znanja te upisuje japanski i kineski jezik. Njegova je misija doktorirati na istočnjačkim borilačkim vještinama, a demonstrirat će nam umjetnost baratanja katanom i nunčakama. Scenarij: Ivana Šimić Režija: Filip Peruzović Produkcija: Kinoteka d.o.o. i HRT Urednica: Snježana Samac Godina proizvodnje: 2014.