Seznam programov

TV spored HTV 3

7. julij 2024 - 13. julij 2024

    • Glazbena emisija, studijski minikoncert s predstavnicima hrvatske urbane glazbene scene. Popularizira glazbu izvan mainstreama.
    • Donosi snimke hrvatskih i inozemnih jazz-koncerata i festivala, reportažne preglede aktualnih događaja na hrvatskoj jazz-sceni.
    • Au revoir lÀ-haut / see you up there, 2017
    • Drama. U studenom 1918., nekoliko dana prije potpisivanja primirja, Edouard Péricourt spašava život Albertu Maillardu. Dvojica muškaraca nemaju ništa zajedničko osim rata. Poručnik Pradelle naređuje besmislen napad koji će im upropastiti živote, ali ih i zbližiti u njihovoj nesreći. Preživjevši nekim čudom Prvi svjetski rat, njih dvojica pokušavaju se snaći u razrušenom i opustošenom poslijeratnom svijetu. Kad vide da se Pradelle bogati na leševima ubijenih u ratu, i Albert i Edouard odluče zaraditi na mrtvima te na prijevaru izvući novac od ožalošćenih obitelji... Film je adaptacija istoimenog romana Pierrea Lemaitrea iz 2013. Na 43. dodjeli nagrada César 2018. film je nominiran u 13 kategorija, a osvojio je 5 nagrada: za najbolji adaptirani scenarij (Albert Dupontel, Pierre Lemaitre), najbolju fotografiju (Vincent Mathias), najbolju kostimografiju (Mimi Lempicka), najbolju scenografiju (Pierre Queffelean) i najbolju režiju (Albert Dupontel).
    • Igrajo: Nahuel Pérez Biscayart, Albert Duponte, lLaurent Lafitte, Režija: Albert Dupontel
    • Dora. To je ime u glazbenom svijetu gotovo sinonim za hrvatsku skladateljicu Doru Pejačević koja je u povodu 100. godišnjice smrti ponovno u fokusu javnosti. Iako rođena u Budimpešti, a preminula u Münchenu, našička je plemkinja svojim besmrtnim skladbama obilježila kratak životni vijek. Ona je notama povezala ravnu Slavoniju s carskim prijestolnicama, Europom i svijetom, a njezine melodije dišu i stoljeće nakon njezine smrti. Njezin izniman lik, kao i tragična prerana smrt u dobi od samo 37 godina potaknuli su šefa dirigenta Zagrebačke filharmonije, mladog poljskog umjetnika Dawida Runtza, da pokrene njoj posvećen festival u Zagrebu (Festival Dora Pejačević). Tom prigodom u Muzeju grada Zagreba otvorena je izložba "Dora - zapis na brezovoj kori" s mnogim predmetima, fotografijama i dokumentima naše prve skladateljice koja je još za života stekla međunarodno priznanje. Emisija prati dio bogatog petodnevnog koncertnog programa upriličenog između 1. i 5. ožujka 2023. O Dori Pejačević i njezinoj glazbi na različite načine saznajemo iz perspektive dirigenta Runtza, njemačke pijanistice Kyre Steckeweh, kustosice Marine Perice Krapljanov, muzikologa Davora Merkaša, dirigentice Marije Ramljak, pijanistice Martine Filjak, violončelistice Monike Leskovar, glumice Zrinke Cvitešić, muzikologinje Koraljke Kos, skladateljice Helene Skljarov, violinista Andreja Bielowa, mezzosopranistice Martine Mikelić i dirigenta Pascala Rophea. Minijature za violinu, pjesme za mezzosopran, te najnoviji Portret Dore P. u praizvedbi Helene Skljarov, dio su bogata repertoara izvedena u čast velike Dore Pejačević u središnjem programu Lisinski subotom koji je za 4. ožujka osmislio donedavni ravnatelj Dvorane Lisinski, Dražen Siriščević. Njezina je Koncertantna fantazija za klavir i orkestar u d-molu u maestralnoj izvedbi Martine Filjak i Simfonijskog orkestra HRT-a ispratila posjetitelje Lisinskog u prohladnu zagrebačku noć, ugrijanu mislima na ženu koja je oduševila Rilkea i Krausa, koja je preminula prije točno stotinu godina, 5. ožujka 1923. Vjerujemo da ćete kroz emisiju barem malo upiti duh našičke skladateljice, dokaz da vrhunska glazba nadilazi i vrijeme i prostor. Jer bile su to svečanosti u čast naše Dore. Dore Pejačević.
    • Kao jedan od pokretača festivala Dubrovnik Jazz Outbreak, mladi dubrovački jazz-saksofonist i skladatelj Ivan Bonačić nije mogao ni sanjati da će umjesto druge sezone festivala i širenja jazza u Dubrovniku nastupiti dugo razdoblje epidemije COVID-a, koja neće zaustaviti samo jazz nego i gotovo sav normalan život. Bonačić je studirao saksofon u Grazu i već je u to vrijeme osnovao kvartet koji uz neke promjene postoji i danas. Štoviše, s tim je kvartetom upravo snimio drugi album, pod nazivom Dream Aviary. Na albumu Dream Aviary Bonačić promišlja o autorskom prostoru imaginacije, prostoru koji nije prestao postojati ni u vremenima teških kušnji koje posljednjih godina svi prolazimo. Svojom glazbom, temeljenom i na starim uzorima, majstorima poput Joea Hendersona, ali i na onome što ga okružuje, a to je prije svega grad Dubrovnik, Bonačić potvrđuje da je uspio izgraditi vlastiti svijet, svijet koji unatoč svemu nije lišen ni optimizma ni vizija budućnosti. Suradnici: Davor Hrvoj, Saša Drach
    • "Iluzija za mene ne postoji. Sve je stvarnost, od trenutka kad se rodiš ulaziš u svijet mašte debelo opskrbljen darovima i kanalima spajanja. Stvarnost je za mene irealna jer smo je nekako uspjeli stvoriti lažno realnom. Realnost je nešto drugo, a iluzija je zgodna riječ koja zvuči kao isprika ako se, u nazovi realnom svijetu, netko usudi igrati. Mislim da se za igru i maštu apsolutno ne treba nikome ispričavati ili to nazivati iluzijom." Ovo su riječi umjetnika koji je svojim ilustracijama, crtežima, igračkama i kostimima govorio - igrajte se ljudi, život je lijep. Goran Lelas preminuo je prije četiri godine, a ovih nas je dana izložba u Galeriji Kranjčar podsjetila na tog zaigranog kreativca kojeg su Talijani pozvali da bude umjetnički direktor njihova Voguea, a Amerikanci njegove igračke prodavali u njujorškoj MoMa-i. U studiju o Goranu Lelasu razgovaramo s kostimografkinjom Dženisom Pecotić i redateljem Krešimirom Dolenčićem, a u emisiji sudjeluju i Loredana Bahorić, Zvončica Vučković i Josip Joško Tešija.
    • Stanislaw Lem, poljski književnik, filozof i satiričar, najprevođeniji je poljski pisac. Prošle godine slavila se stota obljetnica njegova rođenja i u Poljskoj je proglašena "Godinom Stanislawa Lema". Na hrvatskom smo mogli čitati roman "Solaris" iz 1961. godine, jedan od najvažnijih romana 20. stoljeća, prema kojemu je Andrej Tarkovski snimio 1972. godine istoimeni film. A u obljetničkoj godini prevoditelj Adrian Cvitanović preveo je još četiri Lemove knjige. Na tankoj granici poezije i zbilje nalazi se "Babanija", svijet uhvaćen među koricama knjige Miroslava Kirina. Nadahnut stvarnim geografskim kategorijama i stvarnim ljudima Kirin je svijet u kojem je odrastao ponovno stvorio. Jer Banija je, piše, sad već mitska mikrozemlja. Zemlja koju se svako malo nužno mora reimaginirati. Banski kraj, Banska krajina, Banska granica, Banal Grenze, Banija, Banovina, itd. Naš je gost autor 10 pjesničkih zbirki i autofikcionalnog romana "Album" za koji je dobio nagradu Jutarnjeg lista, esejist i prevoditelj Miroslav Kirin.
    • New kids in the wild 1
    • U brazilskom nacionalnom parku Serra da Capivara skupina kapucina proširila se za još jednog člana. Mali Chico došao je na svijet prije samo nekoliko tjedana. Odrastanje je velika pustolovina, ali šuma je puna opasnosti. Jaguari vrebaju u blizini, škorpioni se skrivaju ispod kamenja, a tu su i zmije. Ali grabežljivci nisu jedini problem. Sušna sezona traje već neko vrijeme i hrane je sve manje. Chico ima priliku dokazati se pred ostalim pripadnicima skupine. Ako želi opstati u divljini, mora dokučiti kako jednostavnim oruđem razbiti plodove indijskog oraha.
  • 06:35 Juhuhu: +
    • U Juhuhuu zajedno istražujemo i otkrivamo svijet oko nas, učimo o sebi i drugima. Učimo u igri, u pjesmama i pričama. Sve to s puno smijeha, jer učenje je najzabavnija stvar na svijetu. Juhuhu svako jutro, svaki dan od 6.30 do 13 sati.
    • „Tik Tak“ je serija namijenjena vrlo maloj djeci koja im pomaže da upoznaju svijet oko sebe. Eklektična po naravi, serija se bavi univerzalnim temama i potiče kognitivni razvoj djece na jednostavan i ležeran način kroz niz slikovnih prikaza bez popratne naracije ili teksta, glazbu i igru. Naglasak je na bojama, oblicima i životinjama te pripadajućem kontekstu.
    • Animirana serija za djecu od dvije do četiri godine o različitim životnim situacijama, svaku priču prate glazbeni brojevi.
    • Animirana serija za djecu od dvije do četiri godine o različitim životnim situacijama, svaku priču prate glazbeni brojevi.
    • Animirani glazbeni spot koji se emitira u sklopu emisije JUHUHU.
    • Jojo i Švrljo spremaju se na putovanje vlakom! Idu u Čakovec! Švrljo je uzbuđen jer je ovo njegovo prvo putovanje... Ali prije puta treba kupiti kartu...i pričekati svoj vlak na pravome peronu... A čekanje je i prilika za promatranje različitih vlakova koji prolaze kolodvorom na putu prema drugim mjestima i gradovima... I za zaljubljivanje! Autor animacija, pjesmica i glumac : Bojan Jambrošić
    • U Pikvikićima pratimo četiri dražesne životinje, ježicu Piku, rakuna Aksija, vodenog konja Tibora i mačku Riđu dok dragim stanovnicima Pikvika dostavljaju čarobne pakete ispunjene ljubavlju. Svakoga dana stiže novi paket s iznenađenjem. Tim nailazi na velike brzace, olujno nebo ili maglovitu šumu, ali, kad rade zajedno, uvijek obave dostavu! Serija je puna velikih pustolovina, luckastih vragolija i toplog šarma koji će zabaviti predškolce istovremeno ističući važnost zajednice, odgovornosti i timskog rada.
    • U dvadeset dvominutnih epizoda serije čekaju vas do sada neviđene zgode i postolovine: kako oprati šape svome psiću, kako ga nahraniti, kako staviti rublje na sušenje i pobijediti kvačice, izvaditi suđe iz perilice, pripremiti sok od naranče, pomesti kuću, posaditi biljke u vrtu ili se sam samcat spakirati za izlet. Provedite jutro u društvu dvogodišnjaka! Seriju pripremili: Dario Hacek, Valentina Mavretić, Srđan Gulić Producentica: Marinela Brala Urednice: Sanja Nakić, Tanja Kirhmajer
    • Bluey je dražesna i neumorna mala šestogodišnja kujica australskog govedara koja živi sa svojom mamom, tatom i mlađom sestrom Bingo. Bluey obožava igranje i uvlači svu svoju obitelj i cijelo susjedstvo u svoj svijet zabave i igranja.
    • Upoznajte Dagija, velikog i dražesnog psa koji vodi klub predškolaca i potiče djecu da se zabave, budu puna energije i - više od svega - da svašta rade! Svaka epizoda ove šarene i katkad nadrealne animirane serije počinje tako da Dagi dočeka Vjeverice, skupinu malenih znatiželjnika koje u klubu ostave njihovi roditelji. Zatim slijedi smijeh i učenje dok Vjeverice otkrivaju nešto novo o svijetu koji ih okružuje, a Dagi strpljivo pazi na njih.
    • Krceki su mala obitelj: vjeverica, žir, kokos i kikiriki. Žive zajedno u Krcogradu i vole avanture. Zbog svoje znatiželje upadaju u razne nevolje, a kako bi riješili problem izmisle uvijek neki stroj. Stroj ne radi uvijek onako kako su zamislili i nastanu mnoge šaljive i nepredviđene situacije. Autori serije: Denis Alenti, Vjekoslav Živković, Marija Ivšić Urednica: Sanja Nakić
    • Uz animiranu seriju Krceki stiže nam i sedam pjesmica: Hvalisavac, Plačko, Pametnica, Dobrica, Ljutko, Sramežljivko i Hrabrica. Svaka pjesmica pjeva o osobinama jednog lika iz serijala Krceki. Glazba, stihovi, izvedba: David Vurdelja - Baby Dooks Autori serije: Denis Alenti, Vjekoslav Živković, Marija Ivšić Urednica: Sanja Nakić
    • Pocoyo je radoznali mališan odjeven u plavo od glave do pete, sklon šali i sitnim nestašlucima. Serija prati zabavne pustolovine Pocoya i njegovih prijatelja, a svaka se epizoda bavi drugom temom. Veselo društvance kroz igru istražuje svijet i uči nove riječi i pojmove. I usput se dobro zabavlja. Četvrta sezona upoznaje nas s novim likom Ninom i njezinim kućnim ljubimcem robotom Robertom.
    • Serija „Kockice brojalice“ prati avanture simpatičnih likova u obliku drvenih blokova. Broj blokova određuje koji broj nose. Serija pomaže maloj djeci da lakše nauče brojati i rješavati jednostavne matematičke zadatke.
    • "Peppa Praščić" je britanska animirana TV serija namijenjena djeci predškolskog uzrasta. Ova dugovječna serija za djecu prati zgode i nezgode Peppe i njezinih prijatelja, njezinog brata Georga, njihovih roditelja i drugih životinjskih obitelji koje žive u njihovom gradu.
    • Keksomlat i Gongo zaprime narudžbu svoje prijateljice Super Emme koja ih nazove i zamoli da joj pripreme obrok za superjunake - kalifornijske sushi rolice. Kad krenu vaditi sastojke potrebne za pripremu sushi rolica, shvate da nemaju morskih algi. Gongo objašnjava da mogu jednostavno otići do farme morskih algi i ondje ih nabaviti. Nakon posjeta farmi, gdje nauče i kako se alge uzgajaju, Keksomlat i Gongo imaju sve potrebne sastojke te se bacaju na pripremu kalifornijskih sushi rolica.
    • Šašavi Hotel je britansko-američko-kanadska serija snimljena za CBeebies (BBC-jev program za predškolsku dob). Nakon dogodovština u Ulici Sezam, Elmo i Keksomlat sele se u Englesku pomoći Elmovoj teti i tetku voditi hotel "s pola zvjezdice", čije osoblje posebno dobro zna rješavati probleme. Hotel vode članovi obitelji Šašava-Frka uz pomoć Elma i Keksomlata, koji su napustili Ulicu Sezam da bi pomogli rješavati probleme s kojima se suočavaju gosti Šašavog hotela.
    • Zapjevajte i zaplešite uz novu pjesmicu Palačinke. Vesela obitelj psića i jedan šašavi kuhar uživaju u pripremi slatkih i slanih palačinki. I odlično se zabavljaju. Glazba i stihovi: Srđan Gulić Gul Pjevaju: Monika Jäger, Bernard Jäger, Srđan Gulić Animacija, režija, scenarij: Vjekoslav Živković
    • U središtu ove dječje serije je mlada ptica tupik, ptica gnjezdarica koja obitava sjever Atlantskog oceana. Naziva se još i morski papagaj. Pratimo avanture mlade tupik ptice Oone i njezina malog brata Babe, koji brzo gubi pažnju i može biti ponekad smotan. Oona, Baba, njihovi mama i tata i prijatelji žive na predivnom i divljem irskom otoku.
    • Go jetters
    • Velezloćko Blatko igra se divovskom loptom i ugrožava El Castillo, pa Go Jetteri pristižu u pomoć.
    • Topsy i Tim živa je akcijska drama dječjeg televizijskog kanala CBeebies koju donose dobitnici nagrade BAFTA, autori produkcijske kuće Darrall Macqueen. Serija prati svakidašnje pustolovine veselih blizanaca.
    • Holly, mlada vilinska princeza, još uvijek uči letjeti, a njezine čarolije ne ispadnu uvijek kako je zamišljeno. Njezin najbolji prijatelj, vilenjak Ben, nema krila i ne može izvoditi čarolije. No vilenjaci su poznati po tome što znaju izrađivati razne stvari, pogotovo igračke. Oni žive u Malom Kraljevstvu - sićušnoj zemlji u kojoj cvijeće i trava nadvisuju i najviše tornjeve.
    • Jedan od najvažnijh dana u godini, naš rođendan, ima i svoje pjesmice. Ovo je jedna od rođendanskih pjesama koje su prihvatile tisuće djece u Hrvatskoj.
    • Radnja serije, čiji je autor Craig Bartlett, smještena je u osebujni i realistični prapovijesni svijet s prašumama, močvarama, aktivnim vulkanima i oceanima. "Vlak dinosaura" svaki će dan pomagati djeci da primijene znanstveni način razmišljanja budući da će ona otkrivati nove vrste dinosaura, uspoređivati dinosaure s današnjim životinjama i prigrliti paleontologiju i prirodne znanosti.
    • Animirani glazbeni spot koji se emitira u sklopu emisije JUHUHU.
    • Bluey je dražesna i neumorna mala šestogodišnja kujica australskog govedara koja živi sa svojom mamom, tatom i mlađom sestrom Bingo. Bluey obožava igranje i uvlači svu svoju obitelj i cijelo susjedstvo u svoj svijet zabave i igranja.
    • Upoznajte Dagija, velikog i dražesnog psa koji vodi klub predškolaca i potiče djecu da se zabave, budu puna energije i - više od svega - da svašta rade! Svaka epizoda ove šarene i katkad nadrealne animirane serije počinje tako da Dagi dočeka Vjeverice, skupinu malenih znatiželjnika koje u klubu ostave njihovi roditelji. Zatim slijedi smijeh i učenje dok Vjeverice otkrivaju nešto novo o svijetu koji ih okružuje, a Dagi strpljivo pazi na njih.
    • Krceki su mala obitelj: vjeverica, žir, kokos i kikiriki. Žive zajedno u Krcogradu i vole avanture. Zbog svoje znatiželje upadaju u razne nevolje, a kako bi riješili problem izmisle uvijek neki stroj. Stroj ne radi uvijek onako kako su zamislili i nastanu mnoge šaljive i nepredviđene situacije. Autori serije: Denis Alenti, Vjekoslav Živković, Marija Ivšić Urednica: Sanja Nakić
    • Uz animiranu seriju Krceki stiže nam i sedam pjesmica: Hvalisavac, Plačko, Pametnica, Dobrica, Ljutko, Sramežljivko i Hrabrica. Svaka pjesmica pjeva o osobinama jednog lika iz serijala Krceki. Glazba, stihovi, izvedba: David Vurdelja - Baby Dooks Autori serije: Denis Alenti, Vjekoslav Živković, Marija Ivšić Urednica: Sanja Nakić
    • U dvadeset dvominutnih epizoda serije čekaju vas do sada neviđene zgode i postolovine: kako oprati šape svome psiću, kako ga nahraniti, kako staviti rublje na sušenje i pobijediti kvačice, izvaditi suđe iz perilice, pripremiti sok od naranče, pomesti kuću, posaditi biljke u vrtu ili se sam samcat spakirati za izlet. Provedite jutro u društvu dvogodišnjaka! Seriju pripremili: Dario Hacek, Valentina Mavretić, Srđan Gulić Producentica: Marinela Brala Urednice: Sanja Nakić, Tanja Kirhmajer
    • Serija „Kockice brojalice“ prati avanture simpatičnih likova u obliku drvenih blokova. Broj blokova određuje koji broj nose. Serija pomaže maloj djeci da lakše nauče brojati i rješavati jednostavne matematičke zadatke.
    • U Pikvikićima pratimo četiri dražesne životinje, ježicu Piku, rakuna Aksija, vodenog konja Tibora i mačku Riđu dok dragim stanovnicima Pikvika dostavljaju čarobne pakete ispunjene ljubavlju. Svakoga dana stiže novi paket s iznenađenjem. Tim nailazi na velike brzace, olujno nebo ili maglovitu šumu, ali, kad rade zajedno, uvijek obave dostavu! Serija je puna velikih pustolovina, luckastih vragolija i toplog šarma koji će zabaviti predškolce istovremeno ističući važnost zajednice, odgovornosti i timskog rada.
    • Zapjevajte i zaplešite uz novu pjesmicu Palačinke. Vesela obitelj psića i jedan šašavi kuhar uživaju u pripremi slatkih i slanih palačinki. I odlično se zabavljaju. Glazba i stihovi: Srđan Gulić Gul Pjevaju: Monika Jäger, Bernard Jäger, Srđan Gulić Animacija, režija, scenarij: Vjekoslav Živković
    • "Peppa Praščić" je britanska animirana TV serija namijenjena djeci predškolskog uzrasta. Ova dugovječna serija za djecu prati zgode i nezgode Peppe i njezinih prijatelja, njezinog brata Georga, njihovih roditelja i drugih životinjskih obitelji koje žive u njihovom gradu.
    • Keksomlat i Gongo zaprime narudžbu svoje prijateljice Super Emme koja ih nazove i zamoli da joj pripreme obrok za superjunake - kalifornijske sushi rolice. Kad krenu vaditi sastojke potrebne za pripremu sushi rolica, shvate da nemaju morskih algi. Gongo objašnjava da mogu jednostavno otići do farme morskih algi i ondje ih nabaviti. Nakon posjeta farmi, gdje nauče i kako se alge uzgajaju, Keksomlat i Gongo imaju sve potrebne sastojke te se bacaju na pripremu kalifornijskih sushi rolica.
    • Šašavi Hotel je britansko-američko-kanadska serija snimljena za CBeebies (BBC-jev program za predškolsku dob). Nakon dogodovština u Ulici Sezam, Elmo i Keksomlat sele se u Englesku pomoći Elmovoj teti i tetku voditi hotel "s pola zvjezdice", čije osoblje posebno dobro zna rješavati probleme. Hotel vode članovi obitelji Šašava-Frka uz pomoć Elma i Keksomlata, koji su napustili Ulicu Sezam da bi pomogli rješavati probleme s kojima se suočavaju gosti Šašavog hotela.
    • Upoznajte Roka! On je mali crveni spasilački motocikl stvoren za jurnjavu uz kojeg je uvijek njegova odana Motoekipa: Pero, Osica i Dado. Zajedno se utrkuju sportskom stazom, isprobavaju nove vratolomije i upuštaju se u svaku pustolovinu. Roko živi u Motogradu. To je grad sagrađen po mjeri za motocikle te je njegova usko povezana zajednica uvijek spremna usmjeriti Roka na putu da postane pravi spasilac. Bilo da pomoć dolazi od mame, tate, lokalnog mehaničara Maksima ili policajca Brke, Roko i Motoekipa imaju svu moguću podršku kako bi naučili stajati na vlastitim kotačima.
    • Go jetters
    • Velezloćko Blatko igra se divovskom loptom i ugrožava El Castillo, pa Go Jetteri pristižu u pomoć.
    • Jedan od najvažnijh dana u godini, naš rođendan, ima i svoje pjesmice. Ovo je jedna od rođendanskih pjesama koje su prihvatile tisuće djece u Hrvatskoj.
    • U dvadeset dvominutnih epizoda serije čekaju vas do sada neviđene zgode i postolovine: kako oprati šape svome psiću, kako ga nahraniti, kako staviti rublje na sušenje i pobijediti kvačice, izvaditi suđe iz perilice, pripremiti sok od naranče, pomesti kuću, posaditi biljke u vrtu ili se sam samcat spakirati za izlet. Provedite jutro u društvu dvogodišnjaka! Seriju pripremili: Dario Hacek, Valentina Mavretić, Srđan Gulić Producentica: Marinela Brala Urednice: Sanja Nakić, Tanja Kirhmajer
    • Pridružite se četirima prijateljima u njihovoj kućici na drvetu u kojoj se igraju, razgovaraju, svađaju, razmišljaju, a onda opet igraju. Starija sestra Liza svaki put izvadi slikovnicu koja oslikava osjećaje djece, a kad je otvori, likovi ožive i ulazimo u priču…
    • Serija ''Mighty Little Bheem'' prati pustolovine malenog Bheema koji upoznaje vlastitu snagu tijekom zabavnih pustolovina u Dholakpuru. Taj vrlo inteligentni i kreativni mališan, nevinog srca punog ljubavi, često se nađe u nevolji, ali problemi nikad nisu tako veliki da ih Mighty Little Bheem ne bi mogao riješiti
    • Animirana serija za djecu od dvije do četiri godine o različitim životnim situacijama, svaku priču prate glazbeni brojevi.
    • Animirana serija za djecu od dvije do četiri godine o različitim životnim situacijama, svaku priču prate glazbeni brojevi.
    • Animirani glazbeni spot koji se emitira u sklopu emisije JUHUHU.
    • Zašto je žvakaća guma ljepljiva? Imaju li kukci kosti? Ako živiš na Sjevernom polu, kako znaš je li noć? Naša voditeljica, devetogodišnja Zoey Siewert, ne zaustavlja se dok ne dozna odgovore. Serija "Istraži svijet" je dinamičan obrazovni program, znanstveno utemeljen, s mnogo pjesama, skečeva, sjajnih stručnjaka i stvarne djece koja izvode pokuse. Nijedno pitanje nije previše čudno za istraživanje - Zoey je spremna na sve!
    • Zadivljujuća prerada omiljenih knjiga Jill Murphy o Mildred Hubble. Sad se Mildred vratila u Cackle i bolja je vještica nego prije.
  • 13:04 Juhuhu +
    • U Juhuhuu zajedno istražujemo i otkrivamo svijet oko nas, učimo o sebi i drugima. Učimo u igri, u pjesmama i pričama. Sve to s puno smijeha, jer učenje je najzabavnija stvar na svijetu. Juhuhu svako jutro, svaki dan od 6.30 do 13 sati.
    • New kids in the wild 1
    • U brazilskom nacionalnom parku Serra da Capivara skupina kapucina proširila se za još jednog člana. Mali Chico došao je na svijet prije samo nekoliko tjedana. Odrastanje je velika pustolovina, ali šuma je puna opasnosti. Jaguari vrebaju u blizini, škorpioni se skrivaju ispod kamenja, a tu su i zmije. Ali grabežljivci nisu jedini problem. Sušna sezona traje već neko vrijeme i hrane je sve manje. Chico ima priliku dokazati se pred ostalim pripadnicima skupine. Ako želi opstati u divljini, mora dokučiti kako jednostavnim oruđem razbiti plodove indijskog oraha.
    • Simplet, 1942
    • Komedija. Prostodušan mladić nehotice unosi nemir i izaziva sukobe u malom selu u Provansi...
    • Igrajo: Fernandel, Colette Fleuriot, Milly Mathis, Maximilienne, Edouard Delmont, Režija: Fernandel
    • Dokumentarni film "Molat, jučer i danas" govori o starosjediocima otoka Molata, prosjek godina šezdeset, i novoj obitelji na otoku - pekaru Josipu s četvero male djece. Kada je Josip došao na otok, otvorila se osnovna škola i njegova su djeca bila jedini đaci na otoku. Dvije su djevojčice završile osnovnu školu, a sada je ostala samo njihova mlađa sestra koja je i jedini polaznik osnovne škole Molat. Starosjedioci se druže, govore o prošlosti, sadašnjosti, budućnosti, dok se pekar bori da svako jutro bude dovoljno kruha za sve ljude na otoku. Iako izgleda da Josip živi odvojeno, domaći ljudi spjevali su pjesmu pekaru i njegovu radu. Na otoke se sve više zaboravlja, ali duh otočana ne posustaje...
    • Salon mladih najveća je i najvažnija izložbena manifestacija vizualnih umjetnika do 35 godina u Hrvatskoj. U više od 50 godina postojanja Salon je predstavio više od 3.500 umjetnika i u svakom svom izdanju otkrivao nova imena na hrvatskoj umjetničkoj sceni. Nedavno je otvoren 37. salon mladih čija središnja izložba pod nazivom "Pao sat u bunar" ispunjava sve prostore Meštrovićeva paviljona u Zagrebu. O toj izložbi, drugim izložbama, ali i iznimno bogatom popratnom programu razgovaramo s kustosom Lovrom Japundžićem, a o svojim radovima na Salonu govore umjetnici Valerija Cerovec, Paula Tončić, Lovro Ivančić, Ivana Stećuk, Lea Anić i Katarina Juričić.
    • Jedna književna nagrada potaknula je spisateljicu Ivanu Bodrožić na pisanje pisma u kojem upozorava kako bez obzira na kvalitetu knjiga nagrade još uvijek puno češće završe u muškim rukama. O nerazmjeru u broju nagrađenih književnica i književnika razgovarali smo s dvije spisateljice različitih generacija: Marinom Šur Puhlovski i Andrijanom Kos Lajtman. Riječni tok, ljubav, književnost podunavskih zemalja i putovanje, sve to je Kartografija ljubavi, Dunavom, nova kulturološka karta ljubavi koju je ispisala književna teoretičarka, kritičarka i spisateljica Helena Sablić Tomić. Prateći tok rijeke od izvora i gornjeg toka preko klisure do donjeg toka i delte, autorica promišlja tijek ljubavnog odnosa - od zavođenja, nježnosti i strasti, preko ljubomore i straha, do pripadanja i prolaznosti. Naša je gošća Helena Sablić Tomić.
    • Kad je dugogodišnji nastavnik violine u Glazbenoj školi Varaždin, Đuro Horvat, odlazio u mirovinu, okupilo se dvadesetak njegovih bivših đaka koje je svojedobno uspješno pripremio za upis na Muzičku akademiju i profesionalnu karijeru. Oformili su gudački orkestar bez dirigenta i priredili svečani koncert 19. ožujka 1994. u Velikoj koncertnoj dvorani HNK u Varaždinu, prigodom koje mu je za 40 godina umjetničkog i pedagoškog rada dodijeljena plaketa Grada Varaždina. Bio je to začetak Varaždinskog komornog orkestra koji će iste godine zahvaljujući brzoj reakciji i potpori gradonačelnika Milivoja Ladića najesen otvoriti svoju prvu sezonu s pet koncerata. Trideset godina kasnije orkestar vodi violinistica Ivana Penić Defar, koja je uz kolegicu Dunju Bontek koncertna majstorica ansambla. 10. prosinca 2023. u istom prostoru organizirala je svečani koncert za 30. obljetnicu orkestra kojim je tom prigodom prvi put ravnao njemački dirigent Valentin Egel, a solistički uz njega nastupio hrvatski klarinetist Bruno Philipp. U orkestar su te večeri stigli svirati bivši osnivački članovi ansambla, violinisti Jože Haluza i Taras Pečeny, violist Milan Čunko, te violončelist Darij Milković, kojega je na mjestu prvoga čela u novoj orkestralnoj postavi zamijenio donedavni voditelj orkestra Krešimir Lazar. O značaju orkestra za emisiju govori glazbena kritičarka Zdenka Weber, varaždinski gradonačelnik Neven Bosilj, tajnica varaždinske Hrvatske glazbene mladeži Dragica Vitez, te vjerna publika iz koje smo izdvojili Petra Borsosa iz mađarske Nagykanizse. U emisiji donosimo svečano ozračje uveličano tradicionalnim klezmer hitom "The Happy Nigun" u obradi Thomasa Buritcha, Mozartovim Koncertom za klarinet i 40. simfonijom, Bachovim koralom "Jesus bleibet meine Freude" te skladbom "Čežnja" Pavla Dešpalja koji je kao dirigent do smrti bio počasni član Varaždinskog komornog orkestra.
    • Trombon je u jazzu isprva imao funkciju puhaćeg kontrabasa, no kako je kod pokretnih orkestara New Orleansa nedostajao i klavir, trombonisti su morali preuzeti i dio njihova posla. Već dvadesetih godina prošlog stoljeća, s erom swinga, trombon počinje stjecati sve važniju ulogu. Trombonisti postaju istaknutiji solisti, poput Kyda Oryja, skladatelji, kao Juan Tizol, aranžeri i vođe sastava, kao Tommy Dorsey, sve do J. J. Johnsona i kasnijih eksperimentatora koji su tražili nove tehnike i stilove, poput Alberta Mangelsdorfa. Američki trombonist, skladatelj i dirigent Marshall Gilkes nastupio je kao gost Jazz orkestra Hrvatske radiotelevizije. Svestran glazbenik, sklon i klasičnoj glazbi, član je vodećih svjetskih jazz orkestara. Ovjenčan mnogim priznanjima i nagradama, Gilkes je danas jedan od nesumnjivo najboljih trombonista na svijetu. Suradnici: Davor Hrvoj, Saša Drach
    • Art of architecture 1
    • Serija predstavlja neke od najslavnijih arhitekata na svijetu. Saznat ćemo kako umjetnost utječe na velike graditelje našeg doba, od Santiaga Calatrave do Sir Davida Adjayea. Upoznat ćemo se s raznolikim projektima, od elektrane Battersea, preko muzeja V&A u Dundeeju, distilerije u Speysideu, Nacionalnog muzeja afroameričke povijesti i kulture u Washingtonu, preuređenog Muzeja dizajna u Londonu, do Vessela, koji nije kuća, nego veličanstveno stubište koje će uskoro postati novi simbol Manhattana. 1. epizoda Nove zgrade grade se na mjestu tragedije u rujnu 2001. Španjolski arhitekt Santiago Calatrava, umjetnik i inženjer, dobio je zadatak projektirati novi terminal za putnike koji stižu na lokaciju Svjetskog trgovačkog centra. Rezultat je sasvim neočekivan.
    • Šumska pozornica Waldbühne svakako je jedan od najljepših amfiteatara na Europskom kontinentu gdje Berlinska filharmonija svake godine održava svoje popularne ljetne koncerte. 2024. važna je godina za Europu. Bili su izbori za Europski parlament, traje Europsko nogometno prvenstvo, a legendarni bečki filharmoničari 9. svibnja prvi put su nastupili i specijalnim koncertom otvorili ljetnu koncertnu sezonu na Waldbühne. Pod tematskim nazivom "Europska noć", na veličanstveno glazbeno putovanje od Norveške do Italije, od Španjolske do Mađarske povest će nas slavni talijanski maestro Riccardo Muti koji je dugi niz godina, s više od 500 koncerata s ovim orkestrom, ostvario blisku suradnju i neraskidivu vezu s njima. Narodi Europe govore različitim jezicima, ali ovim koncertom bit će povezani zajedničkim jezikom, a to je jezik glazbe.
    • Izgleda li soba u kojoj danas živimo kao i pećina naših davnih predaka? Što se bitno u shvaćanju prostora promijenilo? Može li kuća biti poput cvijeta pa da ovisno o uvjetima vremena otvara i zatvara svoje latice? O kinetici, urbanizmu, projektiranju i promišljanju arhitekture govori arhitekt i akademik Andrija Mutnjaković.
    • Ona nas je naučila da se može napisati šuma i da bude šuma, da u šumama pjesme rastu uvis, da je svaki list stih, da je zeleno najcrnja boja, da se kiša može uspinjati natrag u nebo i da pisati znači pustiti se pasti. Njezino je pisanje jedno od najdragocjenijih i najzagonetnijih dostignuća hrvatskoga pjesništva. O poeziji Anke Žagar čija je pojava još 80-ih godina dočekana kao radosna novost hrvatskog pjesništva govore glumica Jelena Miholjević i urednik, kritičar, prozaist i pjesnik Miroslav Mićanović.
    • Gun nation: america on fire / États-unis: les armes de la colère
    • Dan nakon što je Joe Biden izabran za predsjednika stanovništvo Sjedinjenih Država, čini se, podijeljeno je kao nikada. Jedno oko prijepornih pitanja je Drugi amandman ili pravo svakog američkog građanina na posjedovanje oružja. Rasne, političke i ekonomske napetosti te zdravstvena kriza uzrokovale su eksploziju prodaje oružja. Obitelji žrtava ubojstava na kampusu Virginia Techa i u srednjoj školi Parkland nastavljaju se mobilizirati kako bi izborili više propisa. No hoće li se njihov glas čuti u Americi koja danas ima više oružja nego građana?
    • Nakon rata obnavljaju se kuće, sadi se drveće, gradi se nova infrastruktura, obnavlja se gospodarstvo. Međutim, ljudske duše ostaju razrušene, a kvalitetni programi liječenja duševnog zdravlja su rijetki i teško dostupni. Film prati skupinu žena silovanih i zatočenih u Domovinskom ratu koje vlastitim primjerom, kroz nekonvencionalni program osnaživanja, dokazuju da je rast nakon traume moguć te da nije potrebno zauvijek ostati u 'zatvorenoj kutiji' dijagnoze PTSP-a. Film je do sada dobio 19 domaćih i međunarodnih filmskih nagrada, među kojima su 4 nagrade publike, Srce Sarajeva za ljudska prava, nagrada filmskih kritičara Oktavijan. Usto, prvi je dokumentarni film koji je osvojio Zlatnu arenu za najbolji film. Pogledajte zašto je ovaj film osvojio srca publike i kritike diljem svijeta. Susret s istinskim heroinama Domovinskog rata nikoga neće ostaviti ravnodušnim.
    • Biti sam ne znači nužno biti usamljen. Biti s nekim ne znači da ne možeš biti usamljen. Težiti zajedništvu i sjedinjenju s drugim naš je prirodni odabir. Ili pak nije - možda je upravo biti sam nečiji izbor? Što o svemu tome misli ekipa iz Generacije Y, saznat ćemo ako pogledamo Samce.