Seznam programov

TV spored TV SLO 2

28. september 2024 - 4. oktober 2024

  • 06:00 Napovedujemo +
    • 0
    • 0
    • Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
    • Začnite teden z oddajo Dobro jutro! Po pregledu dnevnega tiska in aktualnega dogajanja vam še pred osmo svetujemo glede najrazličnejših tematik. V rubriki »Ali je res?« raziskujemo in iščemo odgovore na večne dileme, znani Slovenci pa vam ponudijo idejo za zajtrk. V rubriki Jutranji heroji spoznavamo posameznike, ki so s svojimi dejanji navdihnili skupnost in pokazali, kaj pomeni biti pravi junak vsakdanjega življenja. Ponedeljek je tudi v znamenju zdravstvenih minut in domače lekarne, v kateri predstavljamo naravne rešitve za vsakodnevne težave. Skok v nov teden bo lepši v družbi oddaje Dobro jutro!
    • Kakšno prenovo je doživel grad Podčetrtek in kakšen vpliv ima na lokalno skupnost in na turistično ponudbo v regiji? Obiskali smo Cirila Dolinška, ki je kozolcu v vasi Šmarčna vdihnil novo življenje. Ob bregu reke Save pa smo obujali star kmečki običaj imenovan "kavsanje".
    • Vizionar je oddaja, v kateri v ospredje postavljamo obrtnike in podjetnike. V njej predstavljamo zgodbe o uspehu ambicioznih posameznikov, ki navdihujejo, so drzni in vidijo v prihodnost. Je deficitarni poklic lahko tudi sanjska služba? Na podjeten in privlačen način boste z obrtniškim delom in šolsko prakso spoznavali številne poklice, ki veliko obetajo. Seznanjali vas bomo z novostmi v svetu, ki kroji obrt in podjetništvo. V oddaji pa bomo gostili podjetnike in obrtnike, ki močno izstopajo iz vsakodnevnih slovenskih okvirov. Njihova pogum in vztrajnost sta temelj za uspeh.
    • Izobraževalno-svetovalna oddaja Ljudje in zemlja spada med najstarejše na TV Slovenija, namenjena je vsem, ki jih zanimajo kmetijske vsebine. Ob aktualni sezonski tematiki s kmetijskega področja poskušamo pripraviti čim več uporabnih strokovnih nasvetov, seznanjamo z ukrepi kmetijske politike in novostmi na področju zakonodaje. Pri pripravi prispevkov nam pomagajo številni strokovnjaki MKGP, KGZS, fakultet, šol in inštitutov, ki delujejo na kmetijskem, živilskopredelovalnem, okoljevarstvenem in gozdarskem področju. Oddaja, v kateri predstavljamo številne kmetije, je izobraževalno-svetovalna, namenjena vsem, ki jih zanimajo kmetijske teme. Oddaja je izjemno cenjena tako v strokovni kot laični javnosti, kar dokazuje tudi dejstvo, da je v časovnem pasu, ko je premierno predvajana, najbolj gledana redna oddaja na vseh slovenskih televizijah. Ogledate si jo lahko vsako nedeljo ob 12. uri na prvem programu TV Slovenija in v torek ob 20. uri na TV Maribor.
    • Tokratni gost Intervjuja je slovenski misijonar Pedro Opeka, ali kot so mu rekli doma – Peter Opeka, ki ja na Madagaskarju ustvaril eno najlepših humanitarnih zgodb našega časa. Pred desetletjem je bilo njegovo poslanstvo predstavljeno v dokumentarnem filmu Pedro Opeka, dober prijatelj, in takrat ga je spoznala vsa Slovenija. Je izjemna osebnost s karizmo, ki pritegne množice. V pogovoru z Jožetom Možino se je dotaknil razvoja projekta Akamasoa, s katerim so v treh desetletjih pomagali že več kot pol milijona pomoči potrebnim. 25 000 revežev s smetišča zdaj živi v urejenih naseljih, njihovi otroci pa se šolajo, v zadnjih letih tudi na univerzi, ki so jo ustanovili. Misijonar Opeka je spregovoril tudi o svojih prizadevanjih za slovensko spravo, saj kot sin slovenskih beguncev v Argentini pozna medvojno in povojno travmo, ki je zadela slovenski narod. Pripoveduje, kako je njegovemu očetu Lojzetu Opeki, ki je bil med tisoči ujetnikov, ki so jih komunisti pobijali v rudniških rovih pri Hrastniku, uspelo čudežno zbežati. Slovenski misijonar je svojo vizijo pokopa mrtvih in slovenske sprave v posebnem pismu predstavil tudi predsednici republike. V pogovoru je spregovoril o utrujeni in pomehkuženi zahodni družbi in o malgaških nasprotjih, ki preprečujejo napredek države. Kljub težavam, ki se kopičijo, pa ne izgublja vneme za pomoč ljudem v stiski. Za Slovenijo si želi večje enotnosti: »Tako kot leva in desna roka sodelujeta, da opravita delo, tako moramo ljudje vseh prepričanj sodelovati za boljšo Slovenijo,« je prepričan misijonar Pedro Opeka. Voditelj: Jože Možina
    • 0
    • Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
    • Eritreja velja za afriško Severno Korejo. Odkar se je leta 1991 z vojno odcepila od Etiopije, oblasti nikoli niso vzpostavile parlamenta, razpisale volitev, omogočile neodvisnega sodstva ali svobodnih medijev. Zaradi nenehnih spopadov z Etiopijo je predsednik razglasil kar obvezno služenje vojaškega roka za vse. Pogosto gre za prisilne rekrutacije tudi otrok, služenje pa se rado zavleče v nedogled. V zadnjih dveh desetletjih je državo zato zapustilo že več kot pol milijona njenih prebivalcev. Bežijo, kot sami opisujejo, pred zatiralsko strahovlado, ki svoje ljudi v prenatrpanih zaporih muči leta dolgo. Dokumentarna oddaja predstavi petletno preiskovalno delo zbiranja presunljivih posnetkov, nastalih skrivoma, in pričevanja prebežnikov. ESCAPING ERITREA / ZDA / 2021 / Režija: Evan Williams
    • Soko wien (xv.), 15. sezona, 5. del, 43 min
    • Penny in Franziska se ravno odpravita na jutranji tek, ko iz bližnje stavbe zaslišita strel. Brezdomec jima pove, da se je na streho stavbe zatekel mlad par. Ko se sodelavki povzpneta na streho zapuščene stavbe, ju tam čaka osupljiv prizor. Fabian in Theresa sta tu zato, ker hočeta skupaj umreti. SOKO Wien (XV.) / Avstrija / 2019-20 Scenarij: Markus Staender, Martin Muser, Jens Schäfer, Frank Weler, Andreas Quatsch idr. Režija: Holger Barthel, Olaf Kreisen, Holger Gimpel, Sophie Allet-Coche V glavnih vlogah: Stefan Jürgens, Michael Steinocher, Lilian Klebow, Brigitte Kren, Maria Happel, Helmut Bohatsch
    • Zavod sv. Stanislava je s svečanim glasbenim dogodkom praznoval 30. obletnico ponovne ustanovitve. Delovanje zavoda je tesno povezano z glasbo. Omogoča namreč bogato glasbeno izobraževanje, v njem se je oblikovala trdna zborovska piramida, ki jo je zasnoval dirigent Damijan Močnik. Na odru Gallusove dvorane Cankarjevega doma so nastopili združenih deset zborov in dva orkestra iz te ustanove. V prvem delu so predstavili priredbe znanih skladb Jožeta Privška pod vodstvom dirigenta Tineta Beca. V drugem delu je ob sodelovanju z gostujočimi vokalnimi solisti in glasbeniki pod vodstvom Damijana Močnika zazvenela mogočna kantata Carla Orffa, Carmina Burana.
    • Televizijski posnetek iz leta 2011 posvečamo nedavno preminulemu skladatelju Igorju Štuhecu (1932–2024). Rodil se je v vasi Kremberk v Slovenskih goricah. Študij kompozicije je končal na ljubljanski Akademiji za glasbo pri prof. Lucijanu Mariji Škerjancu in Matiji Bravničarju. Glasbeno izobraževanje je nadaljeval na visoki šoli za glasbo in upodabljajočo umetnost na Dunaju, kjer je izbral smer komponiranja sodobnih glasbenih zvrsti, dodekafonije in elektronske glasbe. Na ustvarjalnem področju se ni omejeval, ustvaril je številčni opus za najrazličnejše glasbene sestave, del ustvarjalnosti je namenil tudi mladim. Spremljajte prvo izvedbo njegovega Koncerta za orkester, o katerem je povedal, da ga je napisal z željo, da bi orkester lahko spoznal nove, modernejše zvočne elemente.