Seznam programov

TV spored TV SLO 2

15. oktober 2024 - 21. oktober 2024

  • 06:00 Napovedujemo +
    • 0
  • 09:55 Videotrak +
    • 0
    • Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
    • V torek se boste prebujali skupaj z mariborskimi jutranjiki. Postregli vam bodo z nasveti, kako pravilno pogasiti ogenj, poglobili se bodo v zgodovino kriminalnih romanov, doktorica medicine bo pojasnila nove pravice pacientov in na kaj moramo biti pozorni ob obisku zobozdravnika. Pripravili so reportažo o skrivnostih Radvanjskega gradu. Akademska folklorna skupina Študent bo predstavila plese, ki so jih pripravili ob 60-letnici delovanja, konec oddaje pa bo popestril slovenski pevec s črnskim glasom, Uroš Perić. Goran Obradovič se bo v oddajo v živo javljal iz Ptuja. Oddajo bosta vodila Katja Treer in Andrej Geržina.
    • Njiva zemljanov je medgeneracijski učni in izobraževalni projekt, katerega cilj je ozaveščanje o skrbnem in trajnostnem ravnanju z naravnimi viri, v projektu so sodelovali tudi učenci Evropske šole Šmihel – reportažo je pripravila Tanja Kranjec. V Sarajevu so pripravili slovenska dneva ob 90 letnici društva Cankar. Koncert Primorskih fantov so jim pripravili sodelavci Radia Koper, obiskali pa so jih tudi člani Kluba gremo plesat. V soboto pa so ob razstavi pripravili osrednjo prireditev. Z besedo so se sprehodili skozi preteklost društva in ga obogatili s kulturnim programom. 90 letnico delovanja je spremljal Dušan Tomažič. Še enkrat smo se odpravili na avstrijsko Koroško in sicer k priznanemu umetniku Albertu Mesnerju, ki razstavlja tako doma kot v tujini. Gramatik, deejay elektronske glasbe je odraščal je v Portorožu, kjer je skupaj s somišljeniki sanjal o uspehih. Danes živi pretežno onkraj oceana, a nikoli ni pozabil na svoje korenine. V družbi Gramatika je bila Claudia Raspolić. Vabljeni k ogledu.
    • Primož in Gaber se srečata na vogalu ulice. Ker je čas kosila Gaber predlaga, da skuhata testenine z bolonjsko omako. Primož se strinja in že mu razlaga zgodbo o bolonjski omaki. Narežeta paradižnike, zmeljeta meso, nasekljata zelenjavo in zamesita testo. Ker je ravno jesen in povsod naokrog polno buč, skuhata tudi bučno juho s koščki pečene rdeče pese. Zakaj pa nad štedilnikom napenjata vrvico? Pa en velik dober tek vam želimo!
    • PV letu 2024 mineva 60 let glasbe Lojzeta Slaka in Fantov s Praprotna. Spomine na dolenjskega ljudskega godca bodo obujali Andrej Bergant, Leopold Pungerčar, Slakov nečak ter Slavko Podboj, njegov dobri prijatelj, tudi avtor besedila zimzelene skladbe Čebelar. Nastopajo še Akordi, Silvo Pliberšek, Rok Švab, Jože Sadek, Gregor Kolar ter Nuša in Frenk Derenda. Voditelj: Andrej Hofer
    • Svoje znanje in srečo bo v kvizu Joker preizkusil Srečko Knafelc, gonilna sila za oživitev dogajanja v Krvavi Peči. Grafični oblikovalec je idejni oče in financer gledališča Lojzov Teater v Krvavi Peči, soavtor knjige Svet med Mokrcem, Mačkovcem in Iško – to je knjiga o Krvavi peči, prav tako je avtor prve slovenske redne znamke in izredne znamke o markacistu A. Knafelcu. Je tudi čebelar, rokodelec, fotograf, dobrotnik ... Njegova super pomoč bo prijatelj Iztok Kariž. Dodatno joker vprašanje bo tokrat zastavil izjemen vokalist Gregor Ravnik.
    • Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. Sutera leži ob vznožju gričev, v njej pa danes živi le okoli tisoč ljudi, predvsem starejših. Življenje tam je težko, saj ni veliko možnosti za zaposlitev. Kot številna mesta na Siciliji je tudi Sutera za ljudi, ki prihajajo iz Afrike, vstopna točka v Evropo. Leta 2013 je prefektura na Siciliji po hudi tragediji župana Sutere zaprosila za pokop 400 žrtev brodoloma ladje, na kateri so bili migranti. Vendar na pokopališču v Suteri ni bilo dovolj prostora, zato se je župan odločil, da bo mesto raje pomagalo preživelim. Sutera je za preživele brodolomce postala nov dom. Italijanska televizija RAI je posnela zelo oseben in ganljiv dokumentarni film o Johnu in njegovi družini, ki je prišla iz Nigerije, ter njihovem sosedu Francu. Krhki odnosi med njimi razkrivajo, da je spoznavanje vedno prvi korak za premagovanje predsodkov.
  • 18:50 Videotrak +
    • 0
    • Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
    • V tokratni oddaji se bomo posvetili kitajskim avtomobilskim družbam. Zanimalo nas je, kaj Kitajci menijo o dajatvah, s katerimi namerava Evropa zavirati kitajski prodor, ter kaj nas lahko kitajski inženirji naučijo oziroma katero kitajsko tehniko lahko pričakujemo v evropskih avtomobilih. Ugotavljali bomo, kaj preboj kitajskih avtomobilskih podjetij v Evropo pomeni za Slovenijo in kaj lahko Slovenci s tem pridobimo? Pika na i oddaje pa bosta dva izredna evropska avtomobila, ob katerih zardijo tudi Kitajci. Težko pričakovana Renaultova petka in električni audi, ki se v ovinkih nagiba kot motocikel.
    • Ancient superstructures s.2, 2. sezona, 2. del, 54 min
    • Prava arhitekturna čudesa, Angkor Vat, Louvre in Hagija Sofija, ki so sicer med najbolj raziskanimi in podrobno pregledanimi spomeniki, so še vedno zavita v tančico skrivnosti. Dokumentarna serija jih prepričljivo razkriva s posnetki iz zraka, satelitskimi posnetki in trirazsežno grafiko. 2. del: Louvre Pariški Louvre je največji muzej na svetu in najobsežnejši arhitekturni kompleks v Franciji. Njegovi začetki segajo v 12. stoletje, ko je nastalo prvotno poslopje v obliki srednjeveške utrdbe. Pozneje so ga nenehno dograjevali, prezidavali in širili. Zdaj obsega kar 243.000 kvadratnih metrov, vsako leto ga obišče 10 milijonov ljudi. V oddaji bomo videli, katere gradbene tehnike in domiselne arhitekturne rešitve so uporabljali skozi stoletja, da so muzejske prostore prilagajali vse večji zbirki dragocenih umetnin. Kako so rešili težavo osvetlitve razstavnih dvoran? In kako so utrdili temelje in izkopali nova skladišča samo 15 metrov pod dvorano, v kateri je razstavljena Mona Liza? ANCIENT SUPERSTRUCTURES (II.) / Francija / 2020 / Režija: Yann Streff
    • Podjetništvo je kot planinarjenje – nihče te ne sili, a če želiš osvojiti vedno višje vrhove, moraš trdo delati in biti vztrajen, pravi Boštjan Šifrar, ki že 31 let uspešno vodi škofjeloško družinsko podjetje Sibo G, pomembnega svetovnega proizvajalca zapiralne embalaže. Njihove zaporke za zobne paste kupuje tretjina Evropejcev, uspešni so tudi pri razvoju, proizvodnji in prodaji drugih vrst embalaže za kozmetično, farmacevtsko in elektro industrijo ter orodju za izdelavo teh izdelkov. Podjetje s skoraj 500 zaposlenimi večino izdelkov izvozi.
    • Zunaj verjetno dežuje, zato raje prižgite TV in si oglejte Kaj dogaja? Kaj narediti s prepolnimi zapori, skoraj polnimi vodotoki in praznimi obljubami? Na terenu smo odkrivali, zakaj cene gob letijo v nebo, v rubriki Super hit tedna pa nas je ob tednu otroka obiskala glasbena skupina gozdnih živali. Telenovela Palomar postreže s skritim zakulisjem odstopa Anžeta Logarja, naš gost v studiu pa bo dobitnik zlate medalje na olimpijadi iz astronomije in astrofizike Peter Andolšek. V Glasu ljudstva vam tokrat svetuje povratnik na slovensko politično sceno Karel Erjavec, na Mali terasi pa zapoje sam vodja opozicije Janez Janša skupaj z vokalno-instrumentalno skupino Postlanci.
    • Dokumentarni film režiserja Justina Pembertona je nastal po istoimenski knjižni predlogi, izjemni uspešnici francoskega ekonomista Thomasa Pikettyja. Film je potovanje skozi čas – od francoske revolucije, svetovnih vojn do razcveta sodobnih tehnologij –, in razkriva, kako poguben vpliv ima neenakomerno kopičenje kapitala na družbeni napredek in na poglabljanje družbene neenakosti. CAPITAL IN THE TWENTY-FIRST CENTURY / Francija, Nova Zelandija / 2019 / Režija: Justin Pemberton